Mezunlarla İlişkiler Ofisi

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Beykent Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Öğrenci Dekanlığı bünyesinde kurulan İstanbul Beykent Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi; mezunlarının kariyer planlamalarına katkı sağlamak amacıyla sektörel eğitimler düzenler, iş olanaklarının duyurulmasını sağlar ve iş ağlarına katılıma yardımcı olur. Üniversite bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklere katılım sağlamaya yönelik iletişime geçer.

BU Mezunlarla İlişkiler Ofisi etkinlik ve hizmetleri ücretsizdir. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için herhangi bir aidat ödeme yükümlülüğünüz yoktur. Ayrıca; ofisimizin yönetiminde olan “Mezunlarla İlişkiler Platformu” mezunlarımız ile üniversitemiz arasındaki bağı güçlendirmek, dönem arkadaşlarınızla buluşmak ve iletişimi korumaya yönelik oluşturulmuş interaktif bir iletişim aracıdır ve katılım tamamen ücretsizdir.

Mezunlarla İlişkiler platformuna buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Beykent Üniversitesi Mensupları ve Mezunları Derneği sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Mezunlarla İlişkiler Programı ana ekranında bulunan  “Şifremi unuttum” ibaresine tıkladıktan sonra, üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı giriniz. Size gönderilecek şifre sıfırlama linkini tıkladığınızda açılacak ekranda yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Platforma girdiğinizde sol alt tarafta bulunan isminizin üzerine tıkladığınızda açılan pencereden ayarlar bölümüne girerek bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Hesabınızdaki güncellemeler için tüm aşamaları gerçekleştirdiğiniz halde sistem güncellemeleri yapmıyorsa  444 1997 no’lu telefondan Öğrenci Dekanlığı ofisimize ulaşabilir ya da mezun@beykent.edu.tr adresinden ilgili sorununuzu tarafımıza iletebilirsiniz.

Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na bizzat başvurarak alabilirsiniz. Yurtdışında yaşayan mezunlarımız ise, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na e-posta yoluyla başvuruda bulunabilirler. 

Mezun kartınız olması durumunda üniversitemizin tüm etkinliklerine katılabilirsiniz. Kartınız yok ise mezun@beykent.edu.tr adresine e-posta gönderip, akabinde size gelecek onay ile etkinliklere katılabilirsiniz.

Haziran ayının 1’i ile 15’i arasında, üniversitemiz internet sitesi ve sosyal medya sayfalarının yanı sıra Mezunlarla İlişkiler Ofisi internet sayfasından konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Kurumsal sitemiz beykent.edu.tr ve Mezunlarla İlişkiler Ofisi internet sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kurumsal sitemiz beykent.edu.tr ve Mezunlarla İlişkiler Ofisi internet sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması kanunu gereği, gizlilik protokollerinde yer aldığı üzere mezunlarımızın bilgilerini paylaşmıyoruz. Ancak, “BEYKENT ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARLA İLİŞKİLER PLATFORMU” üyeliği olan mezunlarımız “Üyeler” bölümünden "ihtiyacın olan kişileri bul" sekmesi üzerinden kayıtlı mezunların, gizlilik seçenekleri çerçevesinde bilgilerine ulaşılabilmektedirler. Platform içinde yer alan “Gruplar” bölümünden fakültenizdeki arkadaşlarınıza ulaşarak iletişim kurabilirsiniz.

Kurumsal sitemiz olan beykent.edu.tr’de yer alan ilgili konu başlıklarından veya 444 1997 no’lu telefondan ilgili fakülte ve enstitüye ulaşarak bilgi alabilirsiniz.